Studené nohy - zabiják sexu. Zbavte se jich!

zdraví & péče

Jen málo věcí dokáže znepříjemnit intimní vztah tak, jako ledové nohy. Když je večer vsunete partnerovi mezi stehna, abyste se trochu zahřála, rozhodně ho tím nerozpálíte - spíš naopak. Co s tím?

Problémy s neustále chladnými končetinami trápí především ženy a dívky, mužům se tato nepříjemnost většinou vyhýbá. Studené nohy (a také ruce) nemusí nutně signalizovat žádnou nemoc - někdo má prostě jen o něco nižší tělesnou teplotu nebo horší krevní oběh.

Na druhou stranu si na studené nohy daleko více stěžují silné kuřačky, ženy se sníženou funkční štítné žlázy, dámy užívající hormonální antikoncepci a také dívky s poruchou příjmu potravy (anorexie, bulimie).

Všechny tyto záležitosti negativně ovlivňují krevní oběh, ten se může stát nedostatečným a jedním z důsledků mohou být právě nepříjemně chladné nohy. A ty nejsou v posteli příjemné nikomu…

Milujte se!

Vzrušení a sex provází celá řada fyziologických procesů, které se projevují zvýšením krevního tlaku, zrychlením dechu a zesílením srdeční činnosti. Při milování tak dochází k celkovému prokrvení organismu a jeho uvolnění.

Studené nohy jsou často způsobeny zúžením cév a tím pádem mírnou nedokrveností nohou. Díky prokrvení celého těla při milování pocit studených nohou často zmizí. Tenhle jednoduchý trik prostě zabere! :-)

Zkuste to bez ponožek

Možná se váš partner do sexu nehrne jen kvůli tomu, že mu vaše studené nohy nejsou příjemné na dotek. Nedivte se mu - kde není pohoda, tam chybí i vzrušení. To přísloví určitě znáte - chce to klid a nohy v teple

Jak tedy vymyslet, abyste nemusela do postele s tlustými vlněnými ponožkami, které partnera k sexuálním hrátkám příliš nepovzbudí? Pravidlo je stále stejné: Dobře prokrvené nohy nejsou nikdy studené!

Nezlobte se ale na partnera, že nepovažuje svá stehna za zahřívací dečku. Najděte spolu jiný způsob, jak se nohou jako led zbavit.

Tři tipy pro zahřátí

  • Sprchování. Před milováním si pozvěte partnera k sobě do sprchy. Poproste ho, aby na vaše chodidla pouštěl střídavě teplou a studenou vodu. Tím se váš krevní oběh posílí a celý organismus vzpruží.

  • Koupele. Nemáte ráda sprchu? Zkuste místo ní příjemnou lázeň nohou v horké vodě s vonnou přísadou. Ale hlavně - do vhodné nádoby si ponořte nohy i s partnerem, můžete si je v teplé vodě navzájem třít :-)

  • Masáž. Požádejte partnera o masáž chodidel - ideálně po koupeli, až budete mít chodidla provoněná a prohřátá. Víte, že většinu žen dokáže třeba jemné masírování prohlubní kotníků vzrušit a rozehřát ještě víc?

Způsobů, jak se zbavit studených nohou, je celá řada - hřejivé gely, bylinné zábaly, homeopatie, sauna… Vyzkoušejte je s partnerem postupně všechny a vymyslete si své vlastní!

Ledová chodidla vám pak už nikdy nezkazí žádné erotické radovánky. Vaše nožky jsou totiž nejen nejzdravějším dopravním prostředkem, ale i sexuálním symbolem.

A vy jistě dobře víte, že tak opravdu mohou fungovat! :-)

Bosá chodidla v bíle povlečené posteli