Skinners - unikátní české boty do kapsy (nejen) pro bosou chůzi

zdraví & péče

Skinners jsou kompaktní botky, které lze jednoduše srolovat, dát do kapsy a vzít všude s sebou. Na brusle, na kolo, při cestování, do fitka, prostě kamkoli... Přispějte na Hithit a podpořte zahájení jejich sériové výroby!

Svoboda pohybu, přirozenost a pocit bezpečí v jednom - to je idea Skinners. Nápad roku 2015 v soutěži Vodafone vznikl v chytrých hlavách Petra Procházky a Michaely Matějkové, kteří by teď rádi dovedli celý projekt do úspěšného konce. K tomu ale budou potřebovat naši pomoc :-)

Jak to celé začalo?

Nápad se zrodil v Norsku, kde Petr pracoval a hodně cestoval. Při každém balení zavazadla řešil obvyklý problém nezbytných věcí, náhradní boty totiž zabíraly celou polovinu cenného místa v batohu…

K nápadu vytvořit kompaktní a skladnou obuv nakonec přispělo i poranění nohy, při jehož léčení nebyl pohyb v klasické obuvi možný.

Petr tedy vzal do ruky jehlu a nit a začal tvořit. Do vývoje se zapojilo i několik českých firem a všem společně se nakonec dílo podařilo!

My všichni teď díky tomu máme možnost pomoct unikátnímu výrobku světových parametrů na trh.

Proč vlastně Skinners?

“Stejně jako Leonardo da Vinci i my věříme, že lidské chodidlo je stroj mistrovské konstrukce a umělecké dílo. Se Skinners se proto snažíme toto dílo efektivně chránit a zároveň podpořit úžasné vlastnosti, které nám nabízí,” říkají Petr Procházka a Michaela Matějková.

Důvod, proč si Skinners oblíbit, se objeví přesně v tu chvíli, kdy se v nich poprvé projdete.

Každé chodidlo totiž obsahuje až 200 tisíc nervových zakončení, což z něj dělá jednu z nejcitlivějších oblastí těla. Když nohu zavřeme do boty, přicházíme o pocit vnímat to, co máme pod chodidly, o přirozenou biomechaniku a kontrolu pohybu.

Pevná obuv sice dobře slouží k prevenci poranění a bezpečnosti, není ale dobré v ní setrvávat neustále. Chodidlo relativně rychle ztrácí svou pružnost, botě se poddává a výsledkem jsou typické problémy s klenbou, vbočenými palci či kladívkovými prsty.

Je to podobné, jako když vám po úraze sundají sádru: po jejím odstranění jsou svaly a šlachy na končetině oslabené. Z toho důvodu je vhodné v pevné obuvi setrvávat jen během aktivit pro ni určených.

Podpořte Skinners na Hithit a vyberte si dárek

Skinners poskytují jedinečný barefoot zážitek, to znamená příjemný pocit chůze naboso vylepšený o ochranné prvky obuvi. Přispějte na jejich vznik částkou od 100 korun a získejte dárkovou krabičku, ochranné pouzdro, sadu pro celou rodinu nebo třeba vaše vlastní vyšité logo :-)

Skinners v otázkách a odpovědích

Z čeho jsou Skinners vyrobeny? Materiálem je kombinace přírodních a syntetických vláken, díky které jsou Skinners příjemné na nošení, antibakteriální (obsahují ionty stříbra), funkční (odvádějí vlhkost) a zároveň odolné, stálobarevné a nežmolkují se.

Jak dlouho Skinners vydrží? Dvojitá podrážka a úplet jsou navrženy tak, aby odolaly mechanickým vlivům - převážně otěru a prořezu.

Jsou Skinners ekologické? Ano, při výrobě je dodržována směrnice REACH EU, nejsou tedy požívána žádná toxická změkčovadla s ftaláty. Podrážka je navíc do pleteniny zapuštěná, Skinners tedy neobsahují ani žádná lepidla nebo švy.

Jak Skinners čistit? Stačí je obrátit naruby a vyprat na 30 °C nebo v ruce.

Jaké mají Skinners barvy a velikosti? Na výběr budou tři kombinace černé s modrými, červenými nebo světle šedými detaily ve velikosti od 36 do 45. Dětské velikosti a reflexní fosforová varianta jsou v přípravě.

Skinners - unikátní české boty do kapsy (nejen) pro bosou chůzi