Výtvarnice Carolina Sidon: originální punčochy a sukně s potiskem

móda

Mrzí vás, když na webu mojenozky.cz objevíte článek nebo fotogalerii o něčem krásném a zajímavém, ale nakonec zjistíte, že se něco takového dá pořídit pouze v zahraničí? Nás také! Proto jsme se rozhodli zmapovat rozsáhlý svět tuzemského autorského designu.

Podle toho, co u nás na webu hledáte, jsou velmi populární takzvané “tetované punčochy” - právě ty jsou tedy první na řadě.

Výtvarnice Carolina Sidon jich má v nabídce celou řadu a spolu s nimi také sukně s potiskem. V krátkém rozhovoru jsme ji vyzpovídali, přidali fotografie jejích výrobků a výsledek máte právě teď před sebou.

Přejeme tedy příjemné čtení, ještě příjemnější vybírání a nakonec i nošení!

Prozradíš nám něco o sobě?

Vystudovala jsem školu Ústav umění a designu v Plzni jako bakalář umění v oboru Ilustrace a grafika se specializací na knižní vazbu. Během studia jsem začala tisknout technikou sítotisku. Motivy, které tisknu, si sama kreslím, stejně tak jako rozvržení tisku na textil.

Jaké byly tvé začátky?

Mé první sítotisky vznikaly po večerech, když děti spaly. Postupem času se sítotisku věnuji čím dál více. Připravuji a pořádám workshopy, jezdím se sítotiskem po festivalech a ve spolupráci s galerií inter:zone představuji kulturu sítotisku na výstavách.

Punčocháče se sítotiskovým potiskem značky HC2 jsem poprvé prezentovala v roce 2010 na módním víkendu Code Mode v Karlíně.

Díky obchodu inter:zone jsem mohla své punčocháče prodávat a získávat stálé zákaznice, které se s nadšením vracely a podávaly mi dobré zprávy o funkčnosti zboží.

Co bychom měli vědět o sítotisku a motivech?

Barvy, které k tisku používám, jsou syntetické, takže tisk je plastický a pružný, což bezvadně vyhovuje pro účel punčocháčů.

Tisknu ustálený počet motivů, ale co je pro zákazníka možná zajímavé, že si může sám vybrat barvu punčocháčů a barvu potisku. Chci vyjít zákazníkům vstříc a také podporovat tvořivé myšlení v každém člověku.

Potisky jsou v oblasti lýtek, protože zde nejméně hrozí deformace motivu. Umístění a počet tisků je různý podle typu motivu. Například kočička, myška či havran jsou vždy po jednom tisku na každé noze. Jiné motivy, jako puntíky a broučci, jsou pak rovnoměrně po celé délce lýtka.

Dobře, máme vybráno :-) Kde si můžeme punčochy objednat?

Přes e-shop HC2 @ inter:zone. Samozřejmě mám stálou nabídku punčocháčů a sukní, které je možné ihned zakoupit. Doporučuji při výběru zohlednit, jaké máte v šatníku sukně a šaty - vznikají pak velice hezké kombinace oděvu a punčošek.

Dávám ale i možnost, aby si lidé vymysleli své vlastní kombinace barev punčošek a tisku. V dnešní době e-mailů a rychlé komunikace není žádný problém se domluvit.

Zákazník si tak již pár dní po své objednávce může své originální punčošky vyzvednout v našem obchodě na Žižkově (Kubelíkova 45).

Jaké máš plány do budoucna?

Tisky mne velice baví, proto neustále vymýšlím další obrázky a designy, jak punčošky natisknout. Experimentuji a zkouším různé variace barev a umístění tisku. Jsem také velice otevřena nápadům svých známých či zákazníka.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně dalších úspěchů!

Punčocháče HC2 s potiskem Kočičky (Carolina Sidon)