Originální designová móda "Muhehe": kačenky, kam se podíváš

móda

Punčochy, sukně, trička, tílka i módní doplňky... Zaujaly nás na první pohled, jsou jednoduché, pestré, barevné a hravé. Chcete vědět, kdo za tím vším stojí? Máme pro vás rozhovor a spoustu fotografií!

Když jsme hledali další zajímavé tvůrce, kterými bychom navázali na naše rozhovory s výtvarnicí Carolinou Sidon a fotografem Martinem Civínem, nechali jsme si poradit. Mezi mnoha tipy doslova zářila značka Muhehe, takže jsme příliš neváhali a začali pátrat, kdo se za ní vlastně skrývá.

Výsledkem je barevná jarní prezentace této značky ve formě rozhovoru, který máte právě teď před sebou. Přejeme tedy příjemné čtení a doufáme, že vás tyto originální výrobky nadchnou tak, jako nás!

Prozradíš nám něco o sobě?

Jmenuji se Katka Diblíková, ale skrývám se za značkou Muhehe a raději se tak i prezentuji. Ale trošku se vám odhalím i jako Katka, Káťa, Káča, Kačka, Kachna, Kačenka nebo prostě jak chcete.

Když jsem se v 18 letech rozhodovala co dělat, bylo u mě na vážkách umění a ekonomie. Já zvolila studium marketingu na VŠE a umění si nechala jako koníček. Kombinace, která mě doufám nikdy neomrzí.

Jaké byly tvé začátky?

Už od mala jsem stále něco tvořila, vyráběla dárky, navlékala korálky, vystříhávala přáníčka, kreslila portréty, akty i zátiší, vyšívala, malovala abstrakce, ryla linoryty a stále si přebarvovala a zdobila oblečení…

Moje touha vypadat “jinak” mě dovedla až k prvnímu potisku trička, které mám dodnes. Je to žluté tílko s červenými kačenkami. Kačenky prostě proto, že jsem Kachna, kačeny ráda krmím, kačenky mám ve vaně a kačka má hezký a specifický tvar.

Po objevení Fleru jsem natiskla ještě páč triček s tím, že je zkusím prodat, kdyby se náhodou někomu líbila. Všechny jsem prodala během měsíce a další objednávky se jen hrnuly. Od triček s kachnami byl už jen krůček ke šperkům a k realizování dalších nápadů.

Vytvořila jsem tedy značku Muhehe, dala jí vizuální styl a začala pracovat na její propagaci a rozšiřování.

Co bychom měli vědět o tvých výrobcích?

Výrobky jsou založené na hravosti, jednoduchosti a pestrých barvách. Používám různé techniky, ať už je to sítotisk nebo křišťálová pryskyřice, ale zkouším pracovat i s jinými materiály, vymýšlet nové zajímavé kombinace a vylepšovat ty staré.

V mém portfoliu najdete vše od hlavy až k patě - náušnice, náhrdelníky, trička, placky, tílka, prsteny, sukně, kalhotky a punčocháče. Vše pro dámy, ale vždy vyrobím i pár kousků speciálně na míru pánům.

To zní skvěle! :-) Kde si můžeme tohle všechno objednat?

Možností je spousty. Po internetu určitě na fler.cz/muhehe nebo facebook.com/muhehe.design a nově i v parádním e-shopu s punčochami - Timea.cz. Z kamenných obchodů je to v Praze Pour Pour, v Českém Krumlově deModé a nově se chystám také do pražské Kuráže.

Vystavuji také na různých prodejních výstavách, ať již se jedná o tradiční Code:Mode, Fashion Market nebo na Farmářských trzích. Nebráním se ani osobnímu setkání, pokud si zákaznice chce vybrat ten nejlepší kousek do svého šatníku sama.

Jaké máš plány do budoucna?

Teď připravuji nové pestrobarevné punčochy, které budou společně s nadýchanými balonovými sukýnkami tvořit tu pravou kombinaci na uvítání jara. Na léto pak plánuji rozšířit kolekci punčoch o nové motivy, barvy i střihy.

Dlouhodobějším plánem je k Muhehe najít schopné studenty uměleckých škol a navrhnout nové kolekce ve spolupráci s nimi.

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně dalších úspěchů!

Žlutá minisukně "City Marina" s modrými kačenkami (Muhehe)