Nejkvalitnější japonský denim v Concept Store Qubus x Denim Heads

móda

Téměř před rokem byl v Praze otevřen unikátní obchod s oblečením, obuví a doplňky především pro pány. Concept Store Qubus x Denim Heads svou jedinečnou nabídkou přesvědčí nejen skutečně náročné módemany.

Konečně je v Čechách obchod, který nabízí prémiovou módu pro muže toužící po osobitém stylu. Vybrat si můžete z kolekcí japonských značek proslulých denimem nejvyšší kvality, jako jsou Japan Blue, Momotaro, Indigofera, Denim Demon a Ijin Material.

Parádní kousky těchto značek najdete na adrese Rámová 3, Praha 1.

Concept Store Qubus x Denim Heads se zaměřuje především na kvalitu, netradiční přístup a perfektní řemeslné zpracování.

Concept Store je určen pro všechny, kterým je cizí anonymní nákup ve stylu “nakup a odejdi”. Každý výrobek v tomto zajímavě řešeném obchodě má svůj původ, historii i příběh.

Přijďte si do Rámové 3 prohlédnout, vyzkoušet a pohovořit s fundovaným personálem. K tomu dostanete šálek dobrého espresa, láhev špičkového piva nebo sklenici domácího ledového řaje.

Japan Blue Jeans

Japan Blue Jeans jsou vyrobené v Okayamě, kolébce jedineřného japonského denimu. Charakteristickým prvkem džínů této značky je modrý šev na vnitřní straně nohavic, moderní užší střih a spousta detailů, které každý, kdo nosí rád džíny, ocení.

Momotaro Jeans

Momotaro Jeans, jedinečné džíny, které jsou celé vyráběné v Japonsku. Denim se barví ručně, tká na starých, tradičních stavech a všechny modely se šijí na strojích Union Special.

Zajímavý je i název samotné značky, jejíž název vychází ze dvou japonských slov: momo “broskev” a taro “prvorozený syn”. V Japonsku jde o legendu, která připomíná českou pohádku o Plaváčkovi s tou změnou, že japonský Plaváček připlouvá na obrovské broskvi.

Indigofera

Název značky je poctou barvě indigo, odstínu, který je přímo esencí denimu. Indigofera je také květina, ze které se barva indigo už po tisíce let získává. Její motiv je zobrazen uvnitř kapes všech džín této značky.

Indigofera následuje původní principy výroby džínů, které se šijí v Portugalsku, a pak se musí ručně vyprat v Itálii. Zajímavostí je materiál Grayblue, který díky speciálnímu výrobnímu postupu vytváří příjemný, měkký denim, který byl “in” v 70. letech.

Denim Demon

Denim Demon je rodinný podnik bratrů Olssonů. Každý jejich produkt je nejen kvalitní a dobše nositelný, ale obsahuje i sympatické odkazy na jejich laponský původ (trikolora v barvách vlajky, na knoflíkách je design v podobě sobích parohů). Denim Demon sídlí ve Stockholmu.

Ijin Material

Jedna z nejzajímavějších znařek na trhu denimu a ojedinělý a originální nápad denimového guru a nezávislého výrobce Phillipa Gosse. Slovo “ijin” znamená v archaické japonštině něco jako outsider, černá ovce, vetřelec, ale také může znamenat “hrdina”.

Filozofii značky Ijin vystihuje přesně přísloví, které pochází od Konfucia: “Respektuj staré, vytvářej nové.” Výrobky od Ijin Material se prodávají jen v několika obchodech na světě a fungují i jako objekt sběratelského zájmu.

Pokud vás japonská džínovina zajímá, určitě se podívejte také na blog jednoho z majitelů Concept Store Qubus x Denim Heads na adrese denimheads.blogspot.com.

Takže nezapomeňte - Concept Store Qubus x Denim Heads, Rámová 3, Praha 1. Otevřeno pondělí až sobota od 11 do 19 hodin.

Džíny Momotaro Jeans z japonského denimu