Procvičení těla za 20 minut? Fitness revoluci zažijete v Olomouci!

cvičení & hubnutí

Obyvatelé hanácké metropole mají nyní možnost využít přelomového tréninku pomocí elektrické stimulace svalů, který umožňuje náležitě procvičit 90 procent svalů v těle za pouhých 20 minut.

Elektrická stimulace svalů (EMS) se běžně využívá při léčbě poruch pohybového aparátu, protože přináší vysoce účinnou rehabilitaci bez jakýchkoli vedlejších účinků. Její využití pro fitness je však naprostou novinkou. Společnost BodyBody, která tuto unikátní formu péče o tělo nabízí, otevřela v Olomouci své již sedmé české studio.

“Procvičit celé tělo za 20 minut zní jako pohádka, sám jsem tomu ze začátku nevěřil,” říká Jiří Geisler, majitel studia BodyBody Olomouc. “Je to ideální cvičení pro časově zaneprázdněné klienty, kteří chtějí vidět výsledky.”

Elektrická stimulace svalů (EMS)

Jak to funguje? U tradičního cvičení váš mozek prostřednictvím elektrických impulsů dává signál svalům, aby se stáhly a způsobily pohyb. Stejným způsobem kontrakci svalů aktivuje EMS, pouze mnohem efektivněji prostřednictvím vnějších impulsů. Sval rozdíl nepozná, ale posiluje účinněji.

Impulsy pronikají i do hlouběji umístěných svalů, které poskytují oporu páteři, a díky synchronnímu rozložení zátěže dokáží souběžně aktivovat dva protilehlé svaly - v jediném cviku tak posilujete například triceps i biceps.

BodyBody využívá jen přirozený pohyb, takže je šetrný vůči kloubům, šlachám a vazům. Metoda je nejen funkční, ale také zcela bezpečná: používá ji třeba Klinika tělovýchovného lékařství a rehabilitace Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně, jedno z nejlepších pracovišť na světě.

“Praktické zkušenosti dokazují, že se jedná o velmi účinnou metodu posílení svalů. Nejsou známy žádné nežádoucí účinky,” říká přednosta kliniky u Sv. Anny prof. MUDr. Petr Dobšák, CSc.

Osobní přístup a kompletní servis

Pro ideální trénink stačí jedna až dvě dvacetiminutové návštěvy týdně. První výsledky obvykle uvidíte za dva až tři měsíce. Abyste dosáhli podobných výsledků tradičním cvičením, museli byste v posilovně strávit okolo pěti hodin týdně. V BodyBody navíc klienti zažijí, jak vypadá kompletní servis.

Moderně a komfortně zařízené studio jim poskytne nejen služby osobního trenéra, ale také veškeré potřebné vybavení počínaje oblečením na cvičení až po ručník, sprchový gel či iontový nápoj. Do BodyBody tak můžete přijít bez tašky na cvičení. Samozřejmostí je i osobní přístup

Trénink probíhá v maximálním počtu dvou klientů naráz. Není divu, že si BodyBody oblíbily sportovní hvězdy jako zlatý olympionik David Svoboda nebo mistryně světa ve sportovním aerobiku Denisa Barešová.

O studiu BodyBody

BodyBody studio zaměřené výhradně na metodu využívající elektrickou stimulaci svalů založili v České republice manželé Ivana a Seen Aquinovi.

Trénink BodyBody formuje tělo přirozeným pohybem. Každá svalová reakce je podporována elektrickým impulzem, který výrazně zvyšuje a prohlubuje účinnost cvičení. Studio je optimální pro klientelu s nedostatkem volného času, preferující individuální přístup, soukromí a nadstandardní servis.

V současnosti fungují tři studia BodyBody v Praze (Anděl, Florentinum a Karlín), jedno studio v Brně, Ostravě a v Českých Budějovicích. Po novém roce se BodyBody představí také v Plzni.

BodyBody studio - Elektrická stimulace svalů (EMS)