Jak zhubnout do plavek? Zkuste Power Plate!

cvičení & hubnutí

Blíží se čas dovolených a prosluněných dnů, které všichni nejraději trávíme někde u vody. Jestli si lámete hlavu s tím, jak shodit pár přebytečných kil, a nebo si jen chcete zpevnit postavu do plavek, možná vám přijde vhod pár rad a cviků!

Mezi nejúčinnější nástroje, které vás dokáží dostat do formy na léto, bezpochyby patří vibrační plošina Power Plate. K pravidelnému tréninku ji používají hvězdy sportovního i kulturního nebe jak u nás, tak v zahraničí.

Díky tomuto článku získáte podrobný návod, s jehož pomocí vás příprava do plavek nebude stát zbytečně mnoho času ani úsilí.

Podle trenéra Víta Živného z karlínského Holmes Place Premium studia totiž stačí, když budete na Power Plate cvičit 3x týdně po dobu 20-30 minut - první výsledky uvidíte už po 4 týdnech!

5 stavebních kamenů

Trénink je tvořen pěti prvky, které se vzájemně prolínají a kombinují. Vše se odvíjí od toho, co tělo vyžaduje. Těmito prvky jsou:

  • strečink - zlepšení flexibility
  • balanc - rozvoj koordinace a stability
  • core - zpevnění středu těla
  • síla - tedy její rozvoj
  • masáže - regenerace či anticelulitidní účinky vibrací

Programy Power Plate jsou navrženy tak, aby bylo v tréninku vždy obsaženo všech pět prvků a tím docházelo k harmonickému rozvoji těla.

Trénink na problémové partie

Trénink s Power Plate je charakteristický posilovacím cvičením střední intenzity, vedoucím ke zlepšení svalového tonu a síly.

Půlhodinovým tréninkem zpevníte a vytvaruje svalstvo dolních končetin, hýždí, břišní svaly a paže. Trénink je složen z dvou až čtyř cviků na procvičení každé problematické svalové partie.

Nezbytnou součástí tohoto tréninku jsou masáže, které jsou do třicetiminutového programu začleněny zcela na závěr. Několikanásobně zvyšují cirkulaci krve v podkoží, což má podstatný vliv na redukci celulitidy a odplavení únavy po cvičení.

Vliv vibrací na boj s celulitidou

Pro aktivaci lymfatického systému musí být svaly v uvolněné pozici. Lymfatický systém nelze s napjatými svaly aktivovat, lymfatické cesty jsou v takovém případě neprůchodné.

Pokud tedy chceme redukovat celulitidu, je nezbytné, aby se patřičná část tréninkové lekce věnovala masážím, kdy sval není zatížený a vibrace tak nezpůsobuje aktivaci svalových vláken, ale dochází naopak k uvolnění a hlavně mechanickému dráždění vazivových struktur v podkoží.

Na základě toho dochází ke zvýšení krevního toku podkoží, odplavování toxinů a aktivaci lymfatických uzlin. To vše přináší požadovaný výsledek: redukci celulitidy.

Chcete mít krásné nohy? Cvičte na Power Plate!