Rooney Mara - žena, která nenávidí "dark fashion"

celebrity

Včera měl v našich kinech premiéru film "Muži, kteří nenávidí ženy". Titulní postavu hackerky Lisbeth Sandler v něm ztvárnila Rooney Mara a kromě toho, že podala neuvěřitelně kvalitní výkon, dokázala také ovlivnit módní celý módní svět.

Zatím poslední film režiséra Davida Finchera se k nám dostal s několikatýdenním zpožděním oproti světovým premiérám, takže už jsme o Rooney stihli napsat dva články plné fotografií:

Jak je vidět, postavě excentrické hackerky se v módním mainstreamu podařilo prosadit takzvanou “dark fashion”, tedy “drsnou módu”.

Ta přitom nebyla příliš populární ani před několika lety, kdy byly mezi teenagery v oblibě rámcově podobné emo a gothic styly. Patnáctileté pozérky ovšem značkové modely obvykle nenakupují…

Teď sice mají možnost, Rooney Mara dokáže v tomto směru inspirovat ve filmu i v reálném životě… Sama se ale z tohoto módního trendu snaží vymanit, což po pravdě řečeno docela chápeme.

Černé kožené minišaty tedy postupně nahradily luxusní večerní šaty, sukně nad kolena a usedlé kostýmky. Zůstala jen ulízaná černá ofinka a samozřejmě lodičky a sandálky na podpatku, což také chápeme :-)

Pokud chcete vypadat jako Lisbeth Sandler, klidně zamiřte do nejbližšího “háemka”. Pro styl á la Ronney Mara ale budete muset sáhnout po docela jiných značkách:

Givenchy, Christian Louboutin, Louis Vuitton, Brian Atwood, Valentino, PIerre Hardy, Nicholas Kirkwood, Michael Kors, Rodarte, Roksanda Ilincic, Yves Saint Laurent a Miu Miu. Přejeme hodně štěstí při rozhodování!

Rooney Mara v černých páskových sandálkách a sukni na premiéře filmu "Muži, kteří nenávidí ženy"