Příjemně jednoduché tenisky Head Porter Plus / Ubiq

boty

Pojem "japonská kvalita" se používá hlavně v elektronice a automobilovém průmyslu. My jsme teď zjistili, že se dá velmi dobře použít také v případě bot! Zvlášť pokud se ke kvalitě přidá ještě elegance a moderní jednoduchost až minimalismus.

Takové obyčejné tenisky, chtělo by se říct při pohledu na fotogalerii. Ale to je právě ono!

Psali jsme o luxusních teniskách Urban Nomad, teniskách Vans z nubuku a semiše, kožených teniskách Converse… Všechny jsou ale buďto drahé, nebo limitované na pár stovek párů, případně se teprve chystají na trh.

Japonská obuvnická značka Ubiq na to šla trochu jinak. Její návrháři se spojili s taktéž japonským výrobcem příručních zavazadel Head Porter a společně stvořili model Standard - klasické tenisky z klasických materiálů.

Nakonec vznikly celkem čtyři varianty: krémová a bílá v nízkém i kotníkovém provedení. Svršek z hrubého plátna canvus doplňuje kožená špička, plochá gumová podrážka je pak vždy bílá.

Jediným alespoň trochu “designovým” prvkem je oranžová značka +, upozorňující na název modelové řady Head Porter Plus.

Mimo to se ale skutečně jedná o naprostou klasiku s příjemnou cenou v přepočtu něco kolem 2500 korun. Neměl by být přitom problém sehnat zahraniční e-shop, který tyhle tenisky doručí až k vašim nohám :-)

Krémové tenisky Head Porter Plus / Ubiq "Standard"