Nike Zoom KD IV - tenisky podle Kevina Duranta

boty

Americký basketbalista Kevin Durant má jako pivot NBA týmu Oklahoma City Thunder neuvěřitelně našlápnutou kariéru. Pro společnost Nike navíc navrhl jedny z nejoriginálnějších tenisek poslední doby. Pojďme se na ně podívat!

Americký basketbalista Kevin Durant má jako pivot NBA týmu Oklahoma City Thunder neuvěřitelně našlápnutou kariéru. Pro společnost Nike navíc navrhl jedny z nejoriginálnějších tenisek poslední doby, které na přelomu roku vyvolaly obrovský hype.

Model KD IV (nebo také KDIV či prostě KD 4) basketbalové řady Nike Zoom navazuje na předchozí, neméně úspěšný model KD III. Vedení projektu měl opět pod palcem zkušený designér Leo Chang, Kevin Durant se ale angažoval výrazným způsobem s energií sobě vlastní.

Tenisky Nike Zoom KD IV využívají hned několika firemních “vychytávek”. V první řadě je to odlehčující technologie Hyperfuse, díky které boty na noze téměř neucítíte. Dále je tu propracovaný systém větrání Zoom Air a především novinka, které si všimnete na první pohled - bezpečnostní pásek Adaptive Fit. Ten nohu v botě doslova uzamkne a zvyšuje tak bezpečnost při všech sportovních aktivitách.

Základní barevná varianta, která byla uvedena na trh jako první, je černo-modro-oranžová a působí tedy patřičně energickým dojmem. Velmi brzy se ale začaly objevovat další variace, ze kterých si vybere snad úplně každý:

Kompletně černá verze Blackout, elegantní modro-bílá White/Navy, nenápadná šedo-bílá, netypická bronzová Metallic Copper s červenými tkaničkami, excentrická verze Weatherman pokrytá vrstevnicemi a “heatmapami”, oslavná varianta Year of the Dragon (Kevin se narodil právě v roce draka), vzácná limitovaná edice Nerf s netypickou kombinací barev… Ty všechny jsme pro vás našli alespoň na fotografiích.

Každá varianta na sobě má několik indicií téměř kryptického významu. Jazyk zdobí číslo 35, pod kterým Kevin Durant v NBA hraje, patu pak stylizované iniciály KD. Podrážka obsahuje “mantry” Work Hard a Stay Focused, dále přezdívku Big Chucky (odkaz na Kevinova trenéra), iniciály WP ve tvaru srdce (rodiče byli Wayne a Wanda Pratt) a také jméno Barbara, což byla pro změnu Kevinova babička. Úplná rodinná kronika! :-)

Pokud vás tenisky Nike Zoom KD IV zaujaly, můžete se po nich zkusit porozhlédnout třeba v tuzemském street fashion obchodě Queens.cz, který má v nabídce celou řadu velmi zajímavých kousků!

Černo-modro-oranžové tenisky Nike Zoom KD IV