Jarní lodičky a sandálky - inspirace z Paříže

boty

Nové boty, šaty, punčošky... To všechno budeme potřebovat už za pár měsíců, kdy zimu vystřídá tolik očekávané jaro. Pojďme se na něj pořádně připravit! Přinášíme fotogalerii těch nejhezčích lodiček a sandálků z Paris Fashion Week.

Na přehlídkovém molu své kolekce pro sezónu jaro/léto 2012 předvedli legendární návrháři i ty nejzvučnější módní značky. Šaty vám budeme průběžně představovat v mnoha následujících dnech, tentokrát jsme se zaměřili pouze na nohy modelek.

Jako obvykle můžete obdivovat několik extravagantních modelů, zejména Jean-Paul Gaultier se svými tetovanými punčoškami a “heelless” (na podpatku bez podpatku) kotníkovými botkami jako obvykle nezklamal…

TIP: Zajímají vás tetované punčochy? Máme další články!

V zásadě lze ale pozorovat spíš návrat ke klasice s trochou toho nezbytného retra, navozujícího často až pocit silné nostalgie.

Všudypřítomné platformy a klínky doplňují kovové nebo zlaté prvky (Yves Saint Laurent, Louis Vuitton, Christian Dior), ovšem Rochas jde ještě dál a sází na zrcátka ve stylu osmdesátkových “disco koulí”.

Stříbřitý model Ricka Owense s výraznou manžetou kolem kotníku zase jako by vypadl ze sci-fi filmů sedmdesátých let, Gimbattista Valli spoutá nožky silnými řetězy a Balencia provokuje asymetrickými tvary.

Za nejhezčí jarní boty z Paris Fashion Week tedy vyhlašujeme něžné růžové lodičky YSL se zlatým páskem přes nárt a doufáme, že nebudete protestovat :-) Brzy se uvidíme u fotogalerie z New Yorku, těšte se!

Růžové lodičky se zlatou ozdobou (Yves Saint Laurent)