Jarní lodičky a sandálky - inspirace z New Yorku

boty

Zdá se nám, že se s každým dalším článkem o jarních botičkách nebo módních trendech tohle nejkrásnější roční období přibližuje stále víc a víc. Jestlipak se na něj takhle těší i v Americe?

Určitě ano! Modely slavných značek, představené na New York Fashion Week, to dokazují ve velkém stylu. Na ulicích města, které nikdy nespí, můžete potkat naprosto cokoliv - a přehlídka vypadala podle toho.

Nikoho asi nepřekvapí, že se jednalo hlavně o páskové sandálky nebo vzdušné lodičky na jehlách. Tomuto stylu se vymykala snad jen Victoria Beckham, která představila nevzhledné shrnovací boty do půli lýtek.

TIP: Další fotografie a články najdete v našem seriálu Trendy jaro 2012!

Trochu s rozpaky jsme přijali návrat ostrých špiček, navíc často z kovového materiálu. Budete je buďto milovat a nebo nenávidět, faktem ale je, že se s nimi světoví návrháři tentokrát “poprali” mimořádně zdařile.

Hodně nás zaujaly bílé kožené sandálky Alexander Wang, úžasný model Donny Karan na dřevěné platformě, stříbrné “disco” sandálky Rodarte a ze všeho nejvíc síťované lodičky Prabal Gurung se šněrováním.

Dvoje zeleno-bílé retro lodičky Marc Jacobs (jedny se sympatickým falešným podpatkem) rozhodně nesednou úplně každému, naopak oranžovo-modré lodičky Sophie Theallet na jehlovém podpatku jsme dokonce vybrali na úvodní fotografii. Tak moc se nám líbí!

V New Yorku si prostě může vybrat každý. Je zajímavé zkusit porovnat americké trendy s těmi evropskými, například podle Paris Fashion Week nebo London Fashion Week. A to nás ještě čeká výlet do Milána!

Jiný kraj, jiný mrav - jak by asi dopadly naše české jarní trendy? :-)

Modro-oranžové lodičky Sophie Theallet RTW s ostrou špičkou na jehlovém podpatku