Jarní lodičky a sandálky - inspirace z Milána

boty

Paříž, New York, Londýn... Všude tam jsme se už byli inspirovat jarními trendy světových značek. To nejlepší ale patří jako obvykle až na konec - luxusní Milan Fashion Week v celé své kráse!

Pokud srovnáte to, co jste mohli vidět na Paris Fashion Week, s modely z usedlejšího Londýna nebo naopak excentrického New Yorku, budete se asi docela divit. Jarní trendy samozřejmě nejsou ve všech zemích stejné.

Na to, jaké módní trendy lodiček a sandálků byly k vidění na Milan Fashion Week v Itálii, se můžeme podívat díky fotografiím v tomto článku. Jihoevropská móda je sice elegantní a v jistém smyslu tradiční, přesto se některé značky odvážily předvést i něco víc.

TIP: Další fotografie a články najdete v našem seriálu Trendy jaro 2012

Například bílé sandálky Versace na jehlovém podpatku, které jsme vybrali jako hlavní fotografii, upoutají výraznou transparentní platformou. Lodičky Dolce & Gabbana jsou zase doplněny síťovinou, sahající až nad kotníky.

Luxusní značka Aquilano Rimondi kombinuje klasické tvary i materiály s výraznými designovými podpatky. Moschino sází na “zlaté pruty”, obtočené kolem kotníků, Blumarine zase nožky halí do zářivého květinového závoje.

Samostatnou kapitolou je pak letošní modelová řada Cadillac italského módního domu Prada. O těchto úžasných lodičkách na kovových jehlových podpatcích, které využívají prvky automobilového designu 50. let minulého století, jsme na mojenozky.cz ostatně psali už několikrát:

Vybrali byste si? :-)

Bílé sandálky Versace RTW na jehlovém podpatku a transparentní platformě