Jarní lodičky a sandálky - inspirace z Londýna

boty

Jak se na jaro, jehož příchodu teď osobně dáváme maximálně deset týdnů, připravují na Britských ostrovech? Máme pro vás výběr toho nejzajímavějšího, co bylo na nohách modelek možné vidět v rámci přehlídek London Fashion Week.

Hned na úvod se sluší poznamenat, že tyto lodičky a sandálky jsou o poznání usedlejší a méně hravější, než ty z Paris Fashion Week. Zlé jazyky by dokonce mohly říct, že jsou to prostě jen ošklivé boty…

To ale není tak docela pravda. Ostrovní módní značky a designéři mají prostě jen trochu jiné vidění toho, co je pro ženské nožky nejlepší. Letošní jaro by podle nich měly ovládnout platformy a kožené sandálky, ideálně v kombinaci s kovem. Klasických lodiček bylo k vidění jen málo.

TIP: Těšíte se na jaro? My také! Pokud budeme společně sledovat seriál Trendy jaro 2012, rychleji nám to uteče :-)

Bílé sandálky David Koma a Marios Schwab, lodičky Mary Katrantzou s růžovými kovovými ostny a na první pohled usedlé “šedé myšky” Pringle of Scotland - to jsou naši favorité. Samozřejmě spolu s uzavřenými lodičkami na rudém podpatku (Roksanda Ilincic, úvodní fofografie).

Nijak nás neuráží ani boty na platformě a klínku Burberry Prorsum, jisté zalíbení jsme po chvíli váhání našli i v zajímavých kotníkových botách z průhledného PVC s ostrou modrou špičkou - zde uzdu své fantazii popustil Richard Nicoll (ex Marc Jacobs a Louis Vuitton).

Vyloženě nehezké boty jsme pak našli jen dvoje a zařadili jsme je až na úplný konec této fotogalerie. Mokasíny nesluší nikomu, o tom jsme skálopevně přesvědčeni, zvlášť když jsou metalicky modré a ozdobené děsivým koženým střapcem (Acne).

K poslední fotogalerii tyrkysových platforem pak nemáme slov. Návrhářské duo Edward Meadham a Benjamin Kirchhoff má podobných modelů v zásobě celou řadu, ale my prostě nemáme dost odvahy o nich psát.

Proč si kazit jaro, že? :-)

Tyrkysové uzavřené lodičky na rudém podpatku (Roksanda Ilincic RTW)