Barevné jarní sandálky a žabky Crocs Huarache

boty

"Huaraches" - to jsou mexické ručně pletené sandály, jejichž historie sahá více než půl tisíciletí nazpátek. Letos možná zažijí svůj návrat na módní výsluní. Buďte u toho a buďte trendy se značkou Crocs!

Tyhle sandálky se původně splétaly z kožených pásků, ve třicátých letech minulého století přišla ke slovu guma, konkrétně proužky z duší starých pneumatik (doopravdy!). V padesátých letech se pak z Mexika rozšířily do USA, kde se nakonec staly popkulturním fenoménem.

S přelomem tisíciletí ale začala jejich popularita upadat. Možná právě to je důvodem, proč se letos rozhodla zkusit oprášit jejich zašlou slávu značka Crocs. Pokud máte vůči jejím charakteristickým, ale přece jen ošklivým “plasťákům” odpor, vydržte a čtěte dál.

TIP: První Crocsky, které jsou sexy! Nevěříte?

Tak za prvé: materiálem (neblaze) proslulých bot Crocs není umělá hmota, ale přírodní pryskyřice, patentovaná pod názvem Croslite. Je lehká, pevná, omyvatelná, zdravotně nezávadná a bez zápachu - samozřejmě v případě, že se jedná o originální výrobek, a ne o padělek z tržnice.

Za druhé: Crocs už dávno nevyrábí jen nevzhledné nazouváky, které svého času zaplavily celý svět a nevynechaly ani Českou republiku. Logo vysmátého krokodýla dnes zdobí žabky, sandálky, balerínky a dokonce i lodičky Crocs, o čemž se tady u nás můžete snadno přesvědčit.

No a za třetí: co se týče modelu Crocs Huarache, o kterém je v tomto článku řeč, tak ten se beze všech pochybností opravdu povedl. Dokonce ho považujeme za zatím nejhezčí Crocsky, se kterými jsme měli tu čest.

Hlavní trhák kolekce Cros jaro/léto 2013 má všechny předpoklady pro to, aby se stal vyhledávaným, oblíbeným a obdivovaným modelem. Všechny tři “dospělé” varianty - tedy ploché sandálky, žabky i sandálky na nízkém klínku - působí velmi žensky, dětská verze pak naopak příjemně něžně.

K tomu navíc jako další výhodu připočtěte hned několik barevných kombinací, ze kterých si musí vybrat každý:

  • kompletně černá pro ty nejusedlejší povahy :-)
  • bronzová v kombinaci s růžovou a lososovu
  • bílá s červenou, žlutou, oranžovou a fialovou
  • bílá s tyrkysovou a limetkovou, náš svěží jarní tip!
  • odstíny fialové pro malé parádnice

Prostě a jasně - do těchhle bot se zamilujete, i když si o značce Crocs myslíte jen to nejhorší. Nejsou sice úplně nejlevnější, model Huarache v tuzemských obchodech aktuálně stojí kolem 1300 korun, ale víte co? Za kvalitu se platí a v tomhle případě se originál rozhodně vyplatí.

Zkuste dát letos na jaře Crocskám šanci! Třeba vás přesvědčí naše fotogalerie pod článkem.

Barevné páskové sandálky Crocs Huarache na klínku