Prague Fashion Market 16 - nezávislá letní móda na Náplavce

blog

Dva červnové dny budou opět věnovány autorské módě a designu ze všech koutů České a Slovenské republiky i okolních zemí. V pátek 24. a v sobotu 25. června nezávislá móda zaplaví nábřeží Vltavy na smíchovské straně.

Na smíchovské náplavce se objeví 150 stánků a navíc ještě Local Food Market - výběr toho nejlepšího z lokálního občerstvení. Akce získala záštitu radního pro kulturu Prahy 5, pana Petra Hnyka.

Na trhu budete moct opět nakoupit ve Hvězdném bazaru, který provozuje Česká asociace paraplegiků - CZEPA jako jeden ze svých projektů na podporu vozíčkářů s poraněním míchy. Většina zboží v bazaru je od známých osobností ze světa umění, šoubyznysu i sportu.

Vstup na akci je zdarma a bez bariér, vítáme lidi i zvířata.

Léto u vody

Asi není potřeba zdůrazňovat výhody umístění u Vltavy. V příjemném prostředí s vánkem od řeky se dá strávit v pohodě celé odpoledne. Na základě zpětné vazby pro komfort návštěvníků bude na místo dovezen i bankomat od Moneta Money Bank.

Prodejci ze zahraničí

Ze zahraničních designérů přijede Zsófia Szőnyegi z Maďarska. Absolventka ateliéru malby se věnuje ručně malovanému home decoru a před dvěma lety založila vlastní značku Macondo. Polsko bude zastupovat brand oblečení a doplňků Fio, který zosobňuje design a svobodu v jednom. Porovnejte trendy u nás a v sousedních zemích!

Čeští designéři

Výběr designérů ukazuje, že dobrý design se dá dělat nejen z textilu a kovu.

BLAHO vrací do hry porcelán - najdete tu z něj nejen nádobí, ale třeba i prsteny. Don Wood pracuje se dřevem a vkládá ho lidem do uší - dřevěné tunely nebo plugy ošetřené rostlinnými vosky jsou pro naše tělo příjemnější než plast. Fakticky vyrábí tvrdě a nekompromisně šperky z betonu, který doplňuje o sklo, polodrahokamy nebo zlato. No a všichni milujeme papír.

Vůni nových bloků a obálek nasajete u minimalistického papírnictví Kaš-mi-daš nebo u recyklovaných výrobků Skoba. Další vůně, které vám zamotají hlavu, najdete u stánků s přírodní kosmetikou Havlíkova přírodní apotéka nebo J A G A I A.

Z oděvních a obuvních značek se představí ONEDAY - čerstvý street wear z Prahy, Ornabo - trička s jednoduchými nápisy z certifikovaného textilu nebo Echeverria shoes&bags - kožená obuv od mexického absolventa UMPRUM.

Doprovodný program

Ve spolupráci s Kosmetika hrou si bude možné vyzkoušet výrobu vlastní kosmetiky - masážních olejů nebo hydratačních krémů. Verlyba + Šapitó Fešn a studenti HAMU předvedou v pátek v 16:00 show v duchu nového cirkusu. Před sluncem se návštěvníci budou moct schovat do kina, kde se budou promítat fashion filmy. Studio ZIG-ZAG bude v sobotu zájemce učit twist. A chybět nebude ani námořní fotokoutek ve spolupráci s Printkou!

Local Food Market

Nikdo neodejde pryč s prázdným žaludkem. Nezapomenutelné burgery a sendviče z jehněčího, hovězího i vepřového masa budou smažit Kaiser Franz. Coco King shazují z palem mladé kokosy a další tropické ovoce, bez kterého se letní nálada na nábřeží neobejde. Cerfis wines s.r.o. přivezou širokou nabídku portugalských vín a 1. pražská delikatesní provoní svými dorty a sušenkami celé okolí.

Kde

  • Prague Fashion Market, Hořejší nábřeží, Smíchov

Kdy

  • v pátek 24. června 2016 od 11:00 do 21:00
  • v sobotu 25. června2016 od 11:00 do 19:00

Web

Prague Fashion Market 16 - nezávislá letní móda na Náplavce