Prague Fashion Market 15 v Pragovce na Kolbence

blog

Za čtrnáct minut si uvaříte kávu a vypijete ji. Za stejnou dobu dojedete z Václaváku na Kolbenku. Tam vás 22. - 24. dubna čeká jeden z největších tuzemských trhů módy a designu.

Téma je New Collections - aktuální, nové, čerstvé, experimentální. Na rozdíl od předešlých marketů, patnáctý Prague Fashion Market nenabídne jen české a slovenské designéry. Portfolio prodejců se rozšiřuje o tvůrce ze všech států Visegrádské čtyřky.

Další novinkou je sekce FRESH! - prostor věnovaný nadějným studentům designu, kteří si zatím nemohou dovolit celý stánek. Součástí bude také Local Food Market (výběr stánků s občerstvením) a doprovodný program v podobě hudby, fotokoutku od ateliéru Nanalog nebo módní přehlídky.

Datum 24. dubna je mezinárodně uznáno jako Fashion Revolution Day, a to na památku obětí pádu textilní továrny v Bangladéši v roce 2013. Prague Fashion Market se s hrdostí stává hlavním partnerem Fashion Revolution v Praze, v rámci osvěty proběhne například promítání filmu True Cost.

Kromě trhu s originálními kousky proběhne na místě v pátek a v sobotu také ÝBRKÝBL - bazar oblečení a doplňků.

Vstup na veškeré části Prague Fashion Marketu je zdarma a bez bariér.

Módní přehlídka, baraz i kino

Módní přehlídka proběhne dvakrát: v sobotu 23. dubna od 16:00 a od 18:00. Styling má na starost ikona české fashion scény, modelka, choreografka, vizuální umělkyně a ředitelka Czech Fashion Council Olo Křížová. Make-up zařídí Black and White Beauty.

V neděli 24. dubna ve 14:00 se můžete těšit na promítání filmu *True Cost o skutečné ceně oblečení, které vzniká v továrnách pro módní řetězce.

Specialitou dubnového Prague Fashion Marketu bude bazar oblečení a doplňků ÝBRKÝBL. Ten bude probíhat pouze v pátek a v sobotu. Návštěvníci na něm najdou kousky různých stylů a cen. Vše bude ale pohodlně řazené podle typu oblečení jako v klasickém obchodě.

Kde

  • Pragovka, Kolbenova 616/34, Praha 9, 190 00

Kdy

  • pátek 22. dubna 2016 od 12:00 do 19:00
  • sobota 23. dubna 2016 od 10:00 do 19:00
  • neděle 24. dubna 2016 od 10:00 do 16:00

Web

Prague Fashion Market 15 v Pragovce na Kolbence