Mezinárodní den bez bot 2015 - zujte se a pomáhejte!

blog

Už osmým rokem se po celém světě koná Mezinárodní den bez bot, který iniciovala značka TOMS. Cílem je upozornit na to, že více než čtvrtina obyvatel planety nevlastní jediný pár bot a žije celoročně bosa.

Obuvnická značka TOMS se proti tomu rozhodla bojovat: za každý prodaný pár bot věnuje druhý pár potřebným, hlavně dětem. TOMS spolupracuje s desítkami mezinárodních i lokálních neziskových organizací a jejich prostřednictvím distribuuje obuv komunitám v oblastech třetího světa.

Nejde ale jen o chudé a rozvojové oblasti, TOMS pomáhá i tam, kde zuří válečné nebo občanské konflikty. Dětské sněhule TOMS tak byly například součástí záchranných balíčků UNICEFu s potravinami a teplým oblečením, které mířily dětem syrských uprchlíků v Turecku.

Choďte 21. května bosí a podpořte dobrou věc

Letos se navíc můžete zapojit prostřednictvím celosvětové online kampaně. Za každou bosou fotku, kterou uveřejníte na Instagramu do 21. května s hashtagem #WITHOUTSHOES, daruje TOMS jeden pár bot člověku, který je nemá a potřebuje. One for One - to je fér, ne?

V Praze se bude u příležitosti One day without shoes konat odpolední hudební happening na střeše klubu Jazz Dock. Představí se hudební projekt Emmy Smetany a Jirky Buriana a po nich indie-folkové duo Republic of Two. Všichni jsou srdečně zváni, jedinou podmínkou jsou bosé nohy :-)

Kdy a kam bez bot?

  • čtvrtek 21. května 2015 od 16:00
  • Jazz Dock, Janáčkovo nábřeží 2, Praha - Smíchov
  • událost na Facebooku
Mezinárodní den bez bot 2015 - zujte se a pomáhejte!